„Eko – Kapturek” – przedstawienie ekologiczne

29 kwietnia 2019r. dzieci z grupy 6 latków „A” przygotowały inscenizację o tematyce ekologicznej, na którą zostali zaproszeni rodzice, p. wicedyrektor  Maria Łapińska, dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk” oraz grupy 6 latków „B”. Nasi aktorzy zaprezentowali przedstawienie, pt. „Eko – Kapturek”. W inscenizacji tej, w ciekawy sposób został wykorzystany motyw Czerwonego Kapturka, który wędrując po współczesnym lesie (zaśmieconym, zaniedbanym, pozbawionym walorów bajkowego lasu), skupił uwagę dzieci,   a przy okazji przekazał pozytywne treści dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Następnie dzieci z grupy 6 latków „B” zaprezentowały wiersz, pt. „Czysty las”.

Na zakończenie p. wicedyrektor Maria Łapińska przeprowadziła pogadankę o tematyce ekologicznej, czyli w jaki sposób możemy dbać o najbliższe środowisko i naszą Planetę.

Mamy nadzieję, że ta inscenizacja ukazała dzieciom zagrożenia ekologiczne i wzbudzi w nich poczucie odpowiedzialności za obecny i przyszły stan naszego środowiska.

Ewa Markowska