102 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 11 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości – 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  W związku z pandemią było to inne, bardzo skromne święto. Zgromadziliśmy się w miejscowym kościele na Mszy św., by pomodlić się w intencji tych, którzy  dla Ojczyzny poświęcili swoje życie, a także za to, byśmy umieli zdobytą przez naszych przodków WOLNOŚĆ pielęgnować. Złożyliśmy kwiaty przy pomniku Żołnierzy AK i majora Kazimierza Kamieńskiego, zapaliliśmy znicze przy Tablicy Sybiraków, pod Dębami Pamięci upamiętniającymi więźniów obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie zamordowanych przez NKWD w 1940 r., oraz ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Na zakończenie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W uroczystości wzięli udział P. Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty, P. Artur Żochowski - przewodniczący rady gminy, poczet sztandarowy OSP z Nowych Piekut, kilkoro nauczycieli i uczniów oraz kilkudziesięciu mieszkańców gminy.

W szkole zaczęliśmy obchody Święta Niepodległości już w poniedziałek 10 listopada.  W ramach akcji „Szkoła do hymnu” o  godz. 11.11 nasi nauczyciele i uczniowie zaśpiewali hymn polski w formie on-line.