AKCJA ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Nasza szkoła pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego po raz pierwszy obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu, który został zapoczątkowany w 1999 roku przez Harvey'a Balla, czyli autora słynnej żółtej uśmiechniętej buźki (tzw. "smiley face"). W 1963 roku artysta stworzył  jeden z najbardziej kultowych symboli w historii, który błyskawicznie rozprzestrzenił się na całym świecie - uśmiechnięta buźka zarażała tak, jak zaraża szczery uśmiech.

W tym roku akcja przypadła na 2 października (piątek). Hasłem obchodów było „Czyń dobro” – w tym dniu zapomnieliśmy o troskach i problemach, a na naszych buziach gościł tylko i wyłącznie uśmiech do drugiego człowieka. Uczniowie wraz z nauczycielami w tym dniu przyszli ubrani na żółto lub w swoim stroju mieli wesoły, zabawny element. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Przeździecka na dobry początek rozdawała wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym szkoły uśmiechnięte buźki. Cała szkoła w tym dniu wyglądała jak żółte słoneczko, a na szczególną uwagę i brawa zasłużyła klasa VIIa, która przebrała się za słodkie puchate zwierzaczki.

AKCJA ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Justyna Jankowska