Działania profilaktyczne w naszej szkole

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Integracji z Zakażonymi HIV i Chorymi na AIDS. Odbywają się wtedy sympozja, gdzie lekarze, nauczyciele, pedagodzy, uczniowie i wszyscy, którzy pomagają chorym, poznają nowe wiadomości o HIV. Również w naszej szkole w ramach projektu profilaktycznego - Nie biorę, nie ryzykuję został zorganizowany apel, który celu poszerzyć wiedzę na temat AIDS, ustrzec przed zachowaniami sprzyjającymi zakażeniom oraz nauczyć tolerancji wobec osób chorych.  Uczniowie klas III gimnazjum wcielili się w role młodych ludzi chorych na AIDS i zarażanych wirusem HIV. Opowiadali oni o sytuacjach, w jakich doszło do zarażenia oraz  o samotności i wykluczeniu ze społeczeństwa. Przedstawienie to zostało zaprezentowane na forum szkoły podczas apelu przygotowanego z tej okazji. Ponadto w ramach projektu chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o AIDS i HIV oraz konkursie plastycznym dotyczącym profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Jadwiga Radulska- Kostro