DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

03 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Przygotowania rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie podczas zajęć dodatkowych pracowali nad koncepcją tegorocznego Dnia Języków Obcych. Dzięki pozyskanym pomysłom organizatorzy opracowali program i przekazali go do realizacji. Gospodarze klas wylosowali państwa a uczniowie przygotowali plakaty z konturami i flagami wylosowanych krajów. Klasy (szkoła podstawowa IV-VIII i III gimnazjum) wzięły udział w zabawie podczas której uczniowie musieli się wykazać szeroką wiedzą o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Oto kilka przykładów z zadań z którymi zmagała się młodzież:

• Rozpoznanie państw po ich konturach, dopasowanie flag, stolic itp.
  • Dobieranie charakterystycznych elementów wiążących się z poszczególnymi krajami, miastami, hymnów, stolic.
  • Znajomość podstawowych zwrotów z zakresu języków obcych.
  • Układanie dialogów na zadany temat w języku obowiązującym w wylosowanym kraju.

Z otrzymanych materiałów i przy użyciu posiadanej wiedzy uczniowie przygotowali plakaty, które następnie prezentowali zebranym kolegom i koleżankom. Zaprezentowane również zostały materiały opracowane w trackie realizacji innowacji „Wirtualna podróż przez kraje anglojęzyczne” i projektu „Travel in time with Washington Irving”.

Dziękujemy serdecznie za udział w imprezie i zapraszamy do udziału za rok.

Anna Buczkowska

Bożena Skłodowska