A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Zespół Szkół w Nowych Piekutach

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

03 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Przygotowania rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie podczas zajęć dodatkowych pracowali nad koncepcją tegorocznego Dnia Języków Obcych. Dzięki pozyskanym pomysłom organizatorzy opracowali program i przekazali go do realizacji. Gospodarze klas wylosowali państwa a uczniowie przygotowali plakaty z konturami i flagami wylosowanych krajów. Klasy (szkoła podstawowa IV-VIII i III gimnazjum) wzięły udział w zabawie podczas której uczniowie musieli się wykazać szeroką wiedzą o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Oto kilka przykładów z zadań z którymi zmagała się młodzież:

 • Rozpoznanie państw po ich konturach, dopasowanie flag, stolic itp.
 • Dobieranie charakterystycznych elementów wiążących się z poszczególnymi krajami, miastami, hymnów, stolic.
 • Znajomość podstawowych zwrotów z zakresu języków obcych.
 • Układanie dialogów na zadany temat w języku obowiązującym w wylosowanym kraju.

Z otrzymanych materiałów i przy użyciu posiadanej wiedzy uczniowie przygotowali plakaty, które następnie prezentowali zebranym kolegom i koleżankom. Zaprezentowane również zostały materiały opracowane w trackie realizacji innowacji „Wirtualna podróż przez kraje anglojęzyczne” i projektu „Travel in time with Washington Irving”.

Dziękujemy serdecznie za udział w imprezie i zapraszamy do udziału za rok.

 Organizatorzy

Anna Buczkowska

Bożena Skłodowska

Katarzyna Niewińska

 

powrót
 • Patron Szkoły
 • Wesoły promyk
 • Plan Lekcji
 • E-dziennik
 • MEN
 • OKE Łomża
 • Strona archiwalna
 • Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl