INFORMACJE DLA RODZICÓW, KTÓRZY ZADEKLAROWALI UCZESTNICTWO ICH DZIECI W ZAJĘCIACH PRZEDSZKOLNYCH W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM „WESOŁY PROMYK”

INFORMACJE DLA RODZICÓW, KTÓRZY ZADEKLAROWALI UCZESTNICTWO ICH  DZIECI W ZAJĘCIACH PRZEDSZKOLNYCH  W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM „WESOŁY PROMYK”

INFORMACJE DLA RODZICÓW, KTÓRZY ZADEKLAROWALI UCZESTNICTWO ICH

DZIECI W ZAJĘCIACH PRZEDSZKOLNYCH

W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM „WESOŁY PROMYK”

Informacja o czynnikach ryzyka COVID-19

Szanowni Rodzice,

podejmując decyzję o wysłaniu dziecka do przedszkola proszę pamiętać, że dzieci również są narażone na zarażenie się koronawirusem. Dotychczasowe badania wskazują, że dzieci są nosicielami koronawirusa, ale nie mają ciężkich objawów. To nie znaczy, że można bagatelizować COVID-19. Problemem jest to, że nawet w małych grupach dzieci mogą przenosić wirusa na osoby bardziej podatne – w tym na osoby starsze.

Od Państwa zachowań i rzetelnych informacji zależy zdrowie i życie wszystkich dzieci pozostających pod opieką przedszkola, Państwa, a także pracowników placówki. W tym wyjątkowym czasie każdy z nas jest odpowiedzialny za drugiego człowieka. Nikt nie może pozwolić sobie na niedomówienia, zatajenia prawdy, itp., liczymy na zrozumienie w powyższej kwestii.

Dlatego tez apeluję o świadome i odpowiedzialne podejmowanie decyzji w związku z wysłaniem dziecka do przedszkola.

1. Zajęcia będą odbywały się od 6 maja 2020r. w godzinach 8.00 – 13.00 w budynku przedszkola.
  2. Za dowóz i odbiór dzieci odpowiadają rodzice.
  3. Jeżeli dziecko ukończyło 4 lata, rodzice zapewniają mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i z przedszkola.
  4. Przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola należy zmierzyć dziecku temperaturę. Do przedszkola przychodzą tylko dzieci zdrowe.
  5. Przy wejściu do budynku obowiązuje dezynfekcja rąk przez osoby dorosłe.
  6. W budynku przedszkola nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli.
  7. Rodzice przekazują dziecko nauczycielowi w korytarzu przedszkola (rodzice muszą być zabezpieczeni w środki ochrony osobistej).
  8. Nie wolno przynosić własnych zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów do przedszkola.
  9. W przedszkolu nie pozwala się na mycie zębów.
  10. Przedszkole zapewnia dzieciom wodę i herbatę, nie zapewnia wyżywienia.
  11. Proszę wpajać dzieciom podstawowe zasady higieny: należy unikać dotykania oczu, nosa i ust; często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie; podczas kichania należy zasłaniać w odpowiedni sposób twarz.
  12. Dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw, na którym urządzenia będą dezynfekowane na bieżąco.