Jasełka pod tytułem „Święta noc”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole, także jest to okres wyjątkowy. Uczniowie z wielkim wzruszeniem ubierają choinki w klasach, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na wigilie klasowe. Tradycją naszej szkoły jest spotkanie opłatkowe społeczności szkolnej z przedstawicielami władz lokalnych. Takie spotkanie, połączone z przedstawieniem jasełek pod tytułem „Święta noc” odbyło się 21 grudnia 2022r.

W obecności znamienitych gości, wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy (w tym roku, byli to uczniowie kl.3) przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa i uświadomili wszystkim, że nowonarodzony Jezus chce zostać wśród nas.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są  już bardzo blisko. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew członków scholii przy parafii  Nowe Piekuty dopełniał całość przedstawienia.

Po występie małych aktorów, głos zabrała Pani Dyrektor  oraz Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy, którzy złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas naszej szkoły podzielili się opłatkiem z Dyrekcją naszej szkoły oraz z wszystkimi zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi, składając sobie życzenia radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2023 roku.

Uroczystość zakończyła się symbolicznym przekazaniem znaku pokoju podczas śpiewania kolędy „Choć tyle żalu w nas”.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, uczniów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

W przygotowaniu spektaklu debiutującym aktorom pomagały panie: Małgorzata Markowska i Bożena Skłodowska. Oprawę muzyczną przygotowała Weronika Skłodowska.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z uroczystości, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych … ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”