Koło muzyczne

W naszej Szkole, od kilku lat, działa koło muzyczne, do którego chęć udziału zgłaszają uczniowie z klas 4-8. Od bieżącego roku szkolnego również młodsze dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.  Chętni do wspólnego muzykowania, zdolni i aktywni uczniowie angażują się do przyjemnej pracy, która dostarcza im wiele radości i satysfakcji. Przede wszystkim śpiewają, ale do starszego zespołu niedawno dołączyła utalentowana grupa instrumentalistów – skrzypaczka Ola, gitarzysta Aleks i Dominik, który gra na ukulele. Uczniowie przygotowują wraz z nauczycielką panią Pauliną Wenda utwory rozrywkowe, okolicznościowe, patriotyczne, ale także świąteczne, bo nastał czas kolędowania. Podczas akademii szkolnych lub innych ważnych uroczystości uczniowie angażowani są do oprawy muzycznej. W nadchodzącym nowym półroczu mają w planach udział w konkursach i przeglądach wokalnych. Są otwarci na muzyczne przygody i bardzo chętni do zdobywania nowych doświadczeń. Już 21.12.2023 r. biorą udział w Wigilijnym Koncercie Kolęd organizowanym w Szkole. Serdecznie zapraszamy do śledzenia ich występów i rozwoju. Poniżej fotorelacja z zajęć.

Paulina Wenda