Konkurs plastyczny „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”

7 grudnia 2023 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny nawiązujący  swoją tematyką do XXIII Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”. Jego celem  było upamiętnienie dziedzictwa papieża Jana Pawła II oraz promowanie talentów plastycznych naszych uczniów.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę ilustrującą hasło Dnia Papieskiego. Podjęło się go dziewięcioro uczniów. Prace prezentowały nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale również głęboką refleksję nad tematem konkursu. Komisja: p. Dorota Niemyjska, p. Iwona Ciborowska oraz p. Małgorzata Szpakowska przyznała I miejsce Agacie Komar, II Lenie Święckiej, III Pawłowi Brzózko.

Podczas uroczystego podsumowania szkolnych konkursów ogłoszono także  laureatów tego konkursu. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Ponadto należy wspomnieć, że prace konkursowe były prezentowane w kościele pw. Św. Kazimierza w Nowych Piekutach podczas obchodów XXIII Dnia Papieskiego.