MAMY WPŁYW NA SWOJE ZDROWIE

W naszej szkole od lat realizowany jest program TRZYMAJ FORMĘ, który ma na celu wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwracanie uwagi na rolę aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. W związku z tym członkowie koła medycznego oraz inni uczniowie postanowili przygotować reportaż poświęcony tej tematyce.

Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz….”

Jakże ponadczasowe są słowa tej popularnej polskiej fraszki Jana Kochanowskiego. Wskazują one na ogromne znaczenie zdrowia dla naszego życia i dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie, ponieważ to ono pozwala nam na realizację marzeń i planów oraz w pełni cieszenia się życiem.

Wychodząc z założenia, że najlepszymi na świecie lekarzami są doktor Sport, doktor, Dobry Humor, Doktor Dieta, nasi debiutujący dziennikarze: Maja Szydłowska, Emilia Dworakowska oraz kamerzysta Tomasz Żochowski ruszyli z kamerą do przedstawicieli różnych zawodów, aby poznać ich przepisy na długie, piękne i zdrowe życie. Rozmowy zostały przeprowadzone z: lekarzem, panem wójtem, paniami dyrektorkami naszej szkoły, panią kucharką, nauczycielem wychowania fizycznego, panią psycholog oraz z uczniami naszej szkoły. Tak powstał reportaż bogaty w wiele ciekawych pomysłów na zdrowie, który został nagrany z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości i wyświetlony na forum szkoły podczas apelu szkolnego. Autorzy reportażu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami rzeczowymi. Ponadto dwoje uczniów otrzymało nagrodę za udzielenie odpowiedzi na zadane pytania tematycznie związane z prezentowanym filmem. Członkowie koła medycznego reportaż zakończyli słowami:

Ciesz się małymi rzeczami. Rób to, co Cię uszczęśliwia. Śmiej się tyle, ile oddychasz. Tańcz, jakby nikt nie patrzył. Kochaj tak długo, jak żyjesz. Żyj tak, aby niczego nie żałować.”

Koordynator programu: Jadwiga Radulska-Kostro