Nasz Dziecięcy Świat

Recytacja wiersza to trudna sztuka deklamacji, ale jakże piękna. W dniu 22 lutego 2021r. w naszej bibliotece odbył się konkurs recytatorski pt.”Nasz Dziecięcy Świat”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I-III. Dzieci recytowały wiersze swoich ulubionych autorów. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie poezji dziecięcej, rozbudzenie zamiłowania do kultury żywego słowa, promocja zdrowej rywalizacji wśród dzieci. Wybór zwycięzców okazał się bardzo trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali niemały kunszt recytatorski, a także umiejętności nad którymi pilnie pracowali ze swoimi wychowawcami.
Jury postanowiło przyznać nagrody następującym uczniom:
I miejsce zajęły Maja Tyszko – ucz. kl. III a i Zuzia Olędzka – ucz. kl. II b
II miejsce zajęli : Juliusz Żochowski –ucz. kl. II b, Zuzia Markowska - ucz. kl. II b, Zuzia Siekańska  -ucz. kl. II b oraz Lena Gąsowska również uczennica kl. II b.
III miejsce zajęli: Bartosz Markowski – ucz. kl. I, Zosia Kostro ucz. kl. II b , Zosia Jabłońska  -ucz kl. III a, Gabrysia Krasowska  - ucz. kl. III a i Lena Łopieńska - ucz. kl. III b.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Gratuluję zwycięzcom i zachęcam uczniów do brania udziału w konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.