Nie biorę, nie ryzykuję.

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od 1988 roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. Nasza szkoła również włączyła się w tą akcję profilaktyczną poprzez organizację  konkursu pod hasłem: Mam wiedzę i potrafię chronić się przed AIDS. Celem  było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS, promowanie postaw odpowiedzialności za własne życie, poszanowania siebie i innych oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas VII i VIII. Nagrody  otrzymali :

I miejsce Jakub Choromański kl. 7,

II miejsce Aleksandra Kunicka  kl. 7, Michał Markowski kl.7, Julia Piekutowska kl. 8b,

III miejsce Olga  Markowska kl. 8b , Emilia Dworakowska kl. 7.

Ponadto chętni uczniowie  wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: Narkotyki zniewalają i zabijają. Najciekawsze prace zostały nagrodzone:

I  miejsce Łukasz Dąbrowski kl.6b,

II miejsce Lena Łopieńska kl.5b,

III miejsce Maja Markowska kl. 6b.

Wyróżnienia otrzymały: Karolina Gierałtowska kl. 6b, Alicja Niemyjska 5b.

Uczeń  klasy 6b Bartosz Dołęgowski napisał wiersz zachęcający do życia z dala od używek. Jego praca również została nagrodzona. Uczniowie otrzymali nagrody podczas uroczystego apelu poświęconego tej problematyce. Fundatorem wszystkich nagród była GKRPA.

Koordynator akcji: Jadwiga Radulska- Kostro.