Piękna nasza Polska cała – konkurs wiedzy o Polsce

W dniu 23 maja 2019r. w naszym przedszkolu zorganizowany został międzygrupowy konkurs wiedzy o Polsce, pt. „Piękna nasza Polska cała”, w którym wzięły udział dzieci 6-letnie. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie wiedzy o Polsce, budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej, rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Podczas konkursu dzieci zostały podzielone na 4 drużyny. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, więc rozwiązanie zadań konkursowych – nawet tych trudniejszych - nie sprawiło im większych problemów. Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach:
- rozwiązanie i ułożenie krzyżówki, odczytanie hasła „Polska”;
- ułożenie puzzli „Godło Polski”;
- rozwiązanie quizu, w którym dzieci wykazały się wiedzą odnośnie naszego kraju, wiedzą o polskich symbolach narodowych, stolicy naszego kraju, legend,

- wskazywanie na mapie stolicy, najdłuższej rzeki, Morza Bałtyckiego,

- rozpoznanie wśród innych map – mapy Polski,

- wskazanie flagi Unii Europejskiej,

- wskazanie herbu Nowych Piekut

Wszystkie poprawne odpowiedzi uczestników były punktowane. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i regionu.

Na zakończenie dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci cukierków.

Ewa Markowska