Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa

W dniu 20 czerwca odbyła się piesza pielgrzymka uczniów klas III-VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie jako podziękowanie za opiekę w roku szkolnym 2022-2023 oraz prośba o szczęśliwe przeżycie nadchodzących wakacji.

O godzinie 8.30 zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym, gdzie Ksiądz proboszcz po wspólnej modlitwie pobłogosławił wszystkich wyruszających na szlak pątniczy.

Wyruszyliśmy z pieśnią „Barką” na ustach na tą krótką, ale przepełnioną modlitwą różańcową i pieśniami trasę do Matki Bożej.

Po szybkim przebyciu trasy (około 1,5 h) przed wejściem do Sanktuarium powitali nas uroczyście Ksiądz  proboszcz Sanktuarium w Hodyszewie oraz nasz Ksiądz proboszcz Tadeusz Sołtysik. Następnie Ks. Rafał Czekalewski proboszcz parafii Hodyszewo, opowiedział nam krótką historię Cudownego obrazu Matki Bożej Pojednania oraz dwóch cudów jakie dokonały się w ostatnim czasie za pośrednictwem Matki Bożej Hodyszewskiej.

Następnie Ks. Tadeusz Sołtysik proboszcz parafii Piekuty, poprowadził krótkie nabożeństwo w intencji naszych uczniów, urozmaicone śpiewem scholii naszej parafii.

Uwieńczeniem pielgrzymki było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz krótka modlitwa w Krynicy jako zakończenie naszego spotkania z Matką Bożą Pojednania w Hodyszewie.

Opiekun SKC i KW

Bożena Skłodowska