Uroczystość ślubowania klas pierwszych

W dniu 27 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej. Ślubowanie uświetnili swoją obecnością p. Danuta Wyszyńska – dyrektor szkoły podstawowej, p. Maria Łapińska – wicedyrektor, ks. Kanonik Tadeusz Sołtysik Proboszcz Parafii w Nowych Piekutach, ks. Rafał Czekalewski - Proboszcz Parafii w Hodyszewie, p. Ewa Pruszyńska – sekretarz Gminy Nowe Piekuty, p. Krzysztof Porowski – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie klas drugich i trzecich z wychowawcami.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Pierwszoklasiści – których w tym roku jest 31 – wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wierszyki o sobie i śpiewając piosenki. Z dumą powtarzali tekst ślubowania.

Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie, podczas którego w obecności sztandaru uczniowie przyrzekali strzec godności szkoły oraz honoru jej uczniów. Następnie p. dyrektor za pomocą symbolicznego ołówka dokonała pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej.

Życzenia nowo pasowanym uczniom złożyła p. Danuta Wyszyńska – dyrektor szkoły oraz p. Ewa Pruszyńska. Pierwszoklasiści otrzymali również pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia i upominki w postaci słowników ortograficznych. Po uroczystości na dzieci czekała słodka niespodzianka, którą przygotowali rodzice.

Uroczystość ślubowania była dla pierwszoklasistów wspaniałą okazją do integracji z zespołem klasowym, jak również całą społecznością szkolną. Wszyscy bardzo miło spędzili czas a pierwszakom ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci.

Dorota Jackowska – Kostro

Agata Mokrzewska