ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 6 listopada br. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Przebiegała ona w innej scenerii niż tradycyjnie, musiał być zachowany reżim sanitarny, jednak jak zawsze wzbudzała wiele emocji wśród dzieci, wychowawczyni i rodziców. W uroczystości wzięły też udział Pani Danuta Wyszyńska Dyrektor Szkoły i Pani Maria Łapińska Wicedyrektor Szkoły.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci popisywali się swoimi umiejętnościami. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem na ucznia, dokonała Pani Dyrektor. Pani Wicedyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach. Na pamiątkę otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców w postaci ciekawych książek, z których będą korzystać w trakcie dalszej nauki.

Pani Dyrektor skierowała do dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą serdeczne życzenia wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do zgłębiania wiedzy. Pierwszoklasiści otrzymali również życzenia od Pani Wicedyrektor i wychowawczyni.

Zwieńczeniem uroczystości była wspólna, pamiątkowa fotografia.

Wychowawczyni klasy  - Małgorzata Markowska