Tanecznym Krokiem

Od września w naszym przedszkolu w każdy wtorek odbywają zajęcia taneczne dla dzieci z grupy 4,5 i 6 latków.

W tańcu dzieci wyrażają swoje emocje, przeżycia, dążenia i potrzeby. Ruch wpływa na rozwój postawy twórczej, kształci samodzielność myślenia, daje możliwość indywidualnej wypowiedzi i improwizacji. Taniec jest sposobem na dobrą zabawę i odprężeniem. Konieczność zapamiętania poszczególnych zmian zachodzących w układach tanecznych zmusza do koncentracji, szybkiej reakcji i decyzji. Uczy przestrzegać ładu i porządku. Taniec wspiera rozwój dziecka we wszystkich sferach. Angażuje zmysły, kształtuje poczucie własnej wartości. Uczy współdziałania w grupie oraz pomaga w pokonaniu nieśmiałości.

Kiedy przedszkolaki słyszą swoje ulubione przeboje, bez zastanowienia zaczynają podrygiwać, podskakiwać i pląsać. Ruch w rytm muzyki to dla dzieci naturalna rzecz. Nic dziwnego więc, że dzieci lubią zajęcia taneczne i chętnie w nich uczestniczą.