Uroczyste przyjęcie uczniów kl. I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Dnia 29 listopada i 4 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I  na czytelnika biblioteki szkolnej.

Biblioteka to  miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Uczniowie klasy I obejrzeli krótką część artystyczną w wykonaniu starszych uczniów  pt.” Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” odgadywali  bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, zapoznali się również z regulaminem czytelni i wypożyczalni.

Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli książki, a na pamiątkę wizyty w bibliotece otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.