WYBORY do RADY SU w 2018 r.

KALENDARZ  WYBORCZY

1. – 05.09.2018 r. – zgłaszanie i rejestracja kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą
  2. – 12.09.2018 r. – kampania wyborcza kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego

13.09.2018 r. – WYBORY  DO  RADY  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO oraz głosowanie na OPIEKUNA SU

KOMUNIKAT  SZKOLNEJ KOMISJI  WYBORCZEJ

*Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w  Nowych   Piekutach oraz głosowanie na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego odbędą  się  13 września 2018 r.

*Głosowanie zostanie przeprowadzone w świetlicy w godzinach: 8.00 – 8.15, 9.00 – 9.10, 9.55 – 10.05, 10.50 – 11.00.

*Do udziału w głosowaniu są uprawnieni wszyscy uczniowie naszej szkoły.

*W dniu wyborów członkowie Komisji Wyborczej wydają 2 karty do głosowania: białą z imionami i nazwiskami uczniów –  kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego  i  żółtą z imionami i nazwiskami nauczycieli –  kandydatów na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

*Na kartach do głosowania kandydaci są umieszczeni w porządku alfabetycznym.

*Głosowania dokonuje się poprzez postawienie na każdej wydanej karcie znaku X w kwadraciku przed imieniem i nazwiskiem jednego kandydata i wrzucenie kart do urny wyborczej.

*Członkami Rady Samorządu Uczniowskiego zostanie 7 kandydatów, którzy otrzymają największą ilość głosów. W przypadku równej liczby głosów decyduje losowanie przeprowadzane przez Komisję Wyborczą.

*Opiekunem Samorządu Uczniowskiego zostanie nauczyciel, który otrzyma w głosowaniu uczniów największą liczbę oddanych głosów.