Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

14 marca 2023 roku uczniowie klas pierwszych i drugiej wyjechały do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na przedstawienie pt.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. W wycieczce uczestniczyło 41 uczniów, którymi opiekowały się 4 nauczycielki: Ewa Markowska, Dorota Jackowska – Kostro, Agata Mokrzewska i Renata Brzozowska.

Spektakl w reżyserii Jarosława Antoniuka jest adaptacją najbardziej utytułowanej książki autorstwa Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których niemal po każdym praniu brakuje w szufladzie? Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. Każda z nich z jakiegoś powodu wydostała się na wolność, by zacząć realizować się w nowych sferach i spełniać swoje marzenia. Tym sposobem jedna została gwiazdą Hollywood, druga zastępczą mamą małych myszek, trzecia postawiła na karierę w polityce, kolejna doktorem, była również Skarpeta Detektyw.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacji teatralnej pod hasłem: „Poznajemy teatr – edukacja estetyczna dzieci i młodzieży”. Mali widzowie mogli zajrzeć za kulisy teatralnej sceny, aby dowiedzieć się, jak powstaje przedstawienie teatralne i tym samym zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Uczniowie pobudzali wyobraźnię poprzez zabawę odgrywając różne scenki świetnie się przy tym bawiąc.

Z wycieczki wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, nowych wiadomości i umiejętności.