WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ

Dnia 27 maja 2022 o godzinie 6.00 wyruszyliśmy spod szkoły na wycieczkę do Warszawy. Organizacją wyjazdu zajęło się Biuro Podróży TURIO w Białymstoku. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas I-III (48) i czworo wychowawców.

Od godziny 9.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Mogliśmy być świadkami karmienia pingwinów i fok. Dzieci z zainteresowaniem oglądały egzotyczne zwierzęta. Następnym punktem programu był Trakt Królewski w Warszawie. Spacer ciągiem ulic ze Starego Miasta w kierunku południowym, przy którym znajduje się szereg zabytkowych budowli. Odwiedziliśmy Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta i poznaliśmy legendę o powstaniu Warszawy. Po obiedzie w „Twierdzy”, z zainteresowaniem zwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Duże wrażenie wywarła ta bardzo nowoczesna budowla. Kilkoro uczniów postanowiło, że w przyszłości chcą zostać jej czytelnikami.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Uczniowie  przeszli trasę piłkarza, taką jak ich ulubieni sportowcy. Zobaczyli wiele ciekawych miejsc, które wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.

Zmęczeni, ale zadowoleni, ze zdobytymi nowymi wiadomościami i poznanymi ciekawostkami wróciliśmy zgodnie z planem o 19.30 do Nowych Piekut. Wycieczka była bardzo udana. Pozostało po niej mnóstwo zdjęć.

Kierownik wycieczki – Małgorzata Markowska