Wyjazd do kina Wars

Z okazji mikołajek, dnia 6 grudnia, uczniowie klas drugich i trzeciej wybrali się do kina „Wars” w Wysokiem Mazowieckiem na film pt. „Kajtek Czarodziej”. Zajadając popcorn, z zaciekawieniem oglądali przygody nastoletniego chłopca o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, który wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta.

„Kajtek Czarodziej” – zabawny i pełen magii film, to opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata, który w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: „Każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!”

Po seansie nieoczekiwanie pojawił się Mikołaj, z którym mogliśmy zrobić sobie zdjęcia. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Ewa Markowska