WYKLĘCI, NIEZŁOMNI, WIERNI OJCZYŹNIE

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały zorganizowane 1 marca 2019 r. O godz. 11.30 sprzed budynku Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach wyruszył uroczysty pochód pod pomnik poświęcony kpt. Kazimierzowi Kamieńskiemu „Huzarowi” oraz żołnierzom AK – WiN. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego uczniowie zaprezentowali montaż poświęcony uczestnikom Polskiego Podziemia Niepodległościowego po II wojnie światowej. Następnie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym złożono kwiaty w imieniu Samorządu Gminy Nowe Piekuty i w imieniu społeczności  Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach. Przedstawiciele młodzieży szkolnej postawili zapalone znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK - WiN oraz Dębami Pamięci i tablicą ku czci Sybiraków. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Dyrektor Szkoły Danuta Wyszyńska. Odczytano też list Wójta Gminy Marka Kaczyńskiego. Uroczystość zakończyła się modlitwę w intencji Żołnierzy Wyklętych i odprowadzeniem sztandaru Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach.