A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Zespół Szkół w Nowych Piekutach

WYKLĘCI, NIEZŁOMNI, WIERNI OJCZYŹNIE

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały zorganizowane 1 marca 2019 r. O godz. 11.30 sprzed budynku Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach wyruszył uroczysty pochód pod pomnik poświęcony kpt. Kazimierzowi Kamieńskiemu „Huzarowi” oraz żołnierzom AK – WiN. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego uczniowie zaprezentowali montaż poświęcony uczestnikom Polskiego Podziemia Niepodległościowego po II wojnie światowej. Następnie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym złożono kwiaty w imieniu Samorządu Gminy Nowe Piekuty i w imieniu społeczności  Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach. Przedstawiciele młodzieży szkolnej postawili zapalone znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK - WiN oraz Dębami Pamięci i tablicą ku czci Sybiraków. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Dyrektor Szkoły Danuta Wyszyńska. Odczytano też list Wójta Gminy Marka Kaczyńskiego. Uroczystość zakończyła się modlitwę w intencji Żołnierzy Wyklętych i odprowadzeniem sztandaru Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach.

powrót
  • Patron Szkoły
  • Wesoły promyk
  • Plan Lekcji
  • E-dziennik
  • MEN
  • OKE Łomża
  • Strona archiwalna
  • Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl