A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Zespół Szkół w Nowych Piekutach

XVI Dni Gimnazjalistów w Hodyszewie i w Nowych Piekutach

XVI Dni Gimnazjalistów w Hodyszewie i w Nowych Piekutach

XVI Dni Gimnazjalistów w Hodyszewie i w Nowych Piekutach

W piątek, 24 maja 2019r., w godz. 9.00-18.00 w Hodyszewie i w Nowych Piekutach odbyły się XVI Dni Gimnazjalistów pod hasłem:

„[…] chroń mnie, Panie, od pogardy

 Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże.”

Patronat honorowy nad imprezą objęli J.E. Ks. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, a patronat medialny – Radio Nadzieja, portal wzasiegu.pl oraz Radio Białystok.

Tegoroczne spotkanie nie miało charakteru rywalizacji – zwycięzcami zostali wszyscy, którzy się zgłosili. Organizatorzy: Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty, ks. Wojciech Juszczuk - Proboszcz Parafii Hodyszewo, ks. Tadeusz Sołtysik - Proboszcz Parafii Piekuty, Danuta Wyszyńska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach zadbali, aby uczestnicy nie tylko doskonale się bawili, ale również mogli zdobyć nowe umiejętności. Głównym celem, jaki sobie postawili, było przestrzeżenie młodych ludzi przed mową nienawiści, której na co dzień są świadkami i odbiorcami oraz zwiększenie świadomości uczniów w kwestii odpowiedzialności za słowo.

Spotkanie młodzieży rozpoczęło się mszą świętą w sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie, którą celebrował ks. Jacek Czaplicki. Homilia wygłoszona przez ks. Wojciecha Rzepę z Grabowa poświęcona odpowiedzialności młodych, do których i od których zależy przyszłość, na długo zapadnie w serca uczestników. W Eucharystii, oprócz młodzieży i jej opiekunów, wzięli udział m.in. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, dyrektorzy kilku szkół oraz inni zaproszeni goście – sponsorzy i dobroczyńcy Dni Gimnazjalistów.

Następnie młodzież przemaszerowała z Hodyszewa do Nowych Piekut. W czasie wędrówki uczniowie szkół z Grabowa, z Konopek Monet, z Jabłoni Kościelnej, z Jaświł, z Rosochatego Kościelnego, z Szepietowa, z Szumowa, z Turośni Kościelnej, z Wysokiego Mazowieckiego oraz z Nowych Piekut prezentowali przygotowany program integrujący wszystkich uczestników.

            Przed szkołą w Nowych Piekutach na strudzonych kilkukilometrową wędrówką czekał obiad. Po krótkim odpoczynku grupy, pod okiem pani Moniki Zaborskiej oraz pana Dawida Malca – aktorów z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, przystąpiły do pracy nad budową spektaklu plenerowego nawiązującego tematycznie do tegorocznego hasła Dni Gimnazjalistów, występując przeciw mowie nienawiści. Przy jego realizacji gimnazjaliści wykazali się ogromną otwartością, szczerością i kreatywnością. Zaprezentowany spektakl dostarczył zarówno uczestnikom jak i widzom okazji do wielu przemyśleń.

Kolejnym punktem programu była wspólna zabawa wszystkich uczestników na świeżym powietrzu. Zumbę poprowadziły instruktorki tańca z Mobilnej Szkoły Tańca „Paaro” z Białegostoku.

O 17.00 organizatorzy podsumowali ostatnie już w historii Dni Gimnazjalistów i pożegnali uczestników.

Dni Gimnazjalistów nie odbyłyby się bez chętnej do wzięcia w nich udziału młodzieży i jej opiekunów, ale także bez wsparcia sponsorów. Od lat są z nami Państwo Ołdakowscy, SBR w Nowych Piekutach, Starosta Wysokomazowiecki, GKRPA w Nowych Piekutach oraz lokalni przedsiębiorcy.

Poza tym, jak co roku, organizatorzy korzystali z pomocy strażaków z OSP z gminy Nowe Piekuty czuwających nad bezpieczeństwem uczestników, a także z uprzejmości "Poradni Lekarzy Rodzinnych" Sp.p. w Nowych Piekutach zapewniającej opiekę medyczną.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy i koordynatorzy Dni Gimnazjalistów

 

powrót
  • Patron Szkoły
  • Wesoły promyk
  • Plan Lekcji
  • E-dziennik
  • MEN
  • OKE Łomża
  • Strona archiwalna
  • Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl