Zajęcia sportowe w szkole

W naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważne ogniwo edukacji. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

Nasi uczniowie oprócz zajęć wychowania fizycznego mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez p. Iwonę Ciborowską i p. Grzegorza Grabowskiego, na których  uczą się zaradności, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz zasad zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”.  Są to:

1.     Koło Sportowe – zajęcia prowadzone w dwóch grupach po ok. 15 osób z klas IV - V dwa razy w tygodniu.

2.     Program Szkolny Klub Sportowy – zajęcia prowadzone w ramach Programu MEN odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu. Uczestniczy w nich 32 osoby z klas VI-VIII .

Zajęcia mają na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego. Stanowią także motywację do podejmowania aktywności fizycznej,  rozwijania swoich umiejętności i przygotowywania się do zawodów sportowych.

3.     Zajęcia sportowe dla najmłodszych (w przedszkolu) – raz w tygodniu grupa licząca 10 - 14 osób rozwija swoją sprawność fizyczną poprzez gry i zabawy ruchowe.

Iwona Ciborowska , Grzegorz Grabowski