” Czar starych książek”

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano wystawkę pod hasłem: ” Czar starych książek”

Głównym celem  wstawki było uzmysłowienie uczniom jak cennym i rzadkim przedmiotem była kiedyś książka oraz ukazanie jej wartości i znaczenia na każdym etapie życia człowieka.

Wiekowe woluminy pochodzą  z przełomu XIX i XX wieku. Niektóre z nich mają ponad 100 lat. Książki pochodzą ze zbiorów naszej biblioteki. Kolory starych książek dawno już wyblakły, ale czuje się w nich nostalgię i widzi piękno przeszłości, a także niejednokrotnie wciąż aktualne i życiowe treści. Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali stare książki zapoznając się jednocześnie z historią książki podczas lekcji bibliotecznych.