„Czytanie jest jak podróż po świecie drugiego człowieka.
                                      Jeśli książka jest dobra,  czytelnik czuje się w niej jak u siebie,
                                       a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy,
                                       co znajdzie za następnym zakrętem.”
                                                                                                                J. Caroll

OPIEKUN ALICJA PIEKUTOWSKA

Godziny otwarcia biblioteki:

Zbiory biblioteki:

Zbiory multimedialne:

- multimedialne programy edukacyjne
- pyty CD
- płyty DVD
- kasety wideo

Zbiory piśmiennicze:

Książki

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy  11453  książki.
Dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli, pracowników administracji, udostępniony jest również rodzicom. Gromadzona jest literatura piękna (głównie lektury z języka polskiego), książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie i albumy. Księgozbiór jest uzupełniany w miarę przydziału środków finansowych, a także dzięki darom od uczniów i prowadzonym Kiermaszom Książek.

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:

1. Lektury
  2. Literatura piękna dla dzieci i młodzieży (powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, fantastycznonaukowe, historyczne, biograficzne, legendy i podania)
  3. Poezja
  4. Dramat
  5. Literatura piękna dla dorosłych
  6. Literatura popularnonaukowa z zakresu matematyki informatyki, chemii, geografii, ochrony przyrody, astronomii, fizyki, biologii, medycyny, techniki, sztuki, sportu, muzyki, religii, psychologii, językoznawstwa, nauki o literaturze, biografii i historii
  7. Literatura pedagogiczna obejmuje książki z zakresu wychowania i nauczania.
  8. Zbiory specjalne
  9. Podręczniki.

W czytelni wydzielony jest również księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki do języka polskiego i języków obcych, atlasy, albumy.