Konkurs recytatorski organizowany przez bibliotekę szkolną.

Tradycją w naszej bibliotece jest organizacja konkursów recytatorskich dla uczniów klas 0-3. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem Przyjaciele dzieci wiersze dla nich piszą. „Zwierzęta w poezji dziecięcej”

Do konkursu przystąpiło 40 uczniów. Wiersze recytowano
w dwóch kategoriach wiekowych kl. 0-I oraz II –III. Uczestnicy Bibliotecznego Konkursu Recytatorskiego pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o ulubionych zwierzętach znanych, a także tych mniej znanych poetów polskich. Niektóre z dzieci posiadały stosowne rekwizyty, nawiązujące do recytowanego wiersza. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i dlatego Jury miało nie lada problem z wyborem laureatów. Nagrody i dyplomy za udział w konkursie dzieciom wręczyła Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska  dziękując jednocześnie  za aktywny udział, a Pani z biblioteki zaprosiła do konkursu w kolejnym roku szkolnym.

A oto wyniki tegorocznego konkursu:
I miejsce ex aequo: KL. 0-I
Kalina Kostro -0B i Gabriela Murawska kl. I;

– II miejsce ex aequo: KL. 0-I
Mateusz Żochowski kl. I i Paweł Żebrowski kl. 0B

– III miejsce ex aequo: KL. 0-I
Julia Jankowska kl. I i Piotr Kruszewski kl. 0B