Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.  Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając. Wysłuchały piosenki w wykonaniu M. Szcześniaka pt. ”Mała książka wielki człowiek” związanej z akcją promującej czytelnictwo pod tym samym tytułem. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska, która wręczyła również dzieciom pamiątkowe Dyplomy oraz książeczki pt. „Pierwsze abecadło”, które otrzymaliśmy z Instytutu Książki. Ważnym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.  Życzę  naszym  najmłodszym  czytelnikom, aby  biblioteka  stała się  od  tej  pory ich  ulubionym  miejscem  spędzania  wolnego czasu.