Pasowanie na czytelnika.

Tradycją naszej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie odbyło się  20 lutego 2023r. Nasi pierwszoklasiści poznali zasady korzystania
z wypożyczalni, dowiedzieli się, dlaczego  warto czytać książki i jak należy je szanować. Omówiliśmy wspólnie kwestie dotyczące wypożyczania i zwrotu książek bibliotecznych. W obecności Pani Dyrektor Danuty Wyszyńskiej, swoich wychowawców oraz nauczyciela bibliotekarza złożyli przyrzeczenie:

,,My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
I wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z powagą!"

Pan Dyrektor pasował każdego ucznia na czytelnika. Na pamiątkę wszyscy otrzymali wyprawkę czytelniczą - książkę ,,Pierwsze abecadło", zakładkę i dyplom.

Życzymy naszym najmłodszym czytelnikom, aby często zaglądali do magicznego miejsca jakim jest biblioteka i rozwijali swoje zainteresowania literaturą.

Być może kiedyś uda im się podsłuchać o czym między sobą rozmawiają bohaterowie książek.