”SPOTKANIE Z POEZJĄ JANA BRZECHWY I DANUTY WAWIŁOW”

”Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej”

Konkurs recytatorski, którego organizatorem była biblioteka szkolna odbył się dnia 13 lutego 2023r. W konkursie brali udział przedstawiciele klas I-III wyłonieni przez wychowawców i zespoły klasowe. Każdy uczestnik konkursu recytował jeden z wierszy Jana Brzechwy lub Danuty Wawiłow. Doboru wierszy dokonywał uczestnik konkursu.

Oceny recytacji dokonała wybrana komisja w składzie: Pani Justyna Jankowska, Pani Renata Brzozowska, Pani Ewa Perkowska.

Celem konkursu było:

Ukazanie piękna poezji i rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą;

Rozwijanie zdolności recytatorskich;

Uczenie zdrowej rywalizacji;

Rozwijanie umiejętności interpretacyjnych utworu literackiego, doskonalenie dykcji;

W konkursie brało udział 16 uczniów. Uczestnicy bibliotecznego konkursu recytatorskiego pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i dlatego Jury miało nie lada problem z wyborem laureatów. Nagrody i dyplomy za udział w konkursie dzieciom wręczyła Pani Wicedyrektor Maria Łapińska. Dziękując jednocześnie  za aktywny udział, a Pani z biblioteki zaprosiła do konkursu w kolejnym roku szkolnym.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które

ufundowano z Projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3.