Dni Gimnazjalistów

Hodyszewskie Dni Gimnazjalistów to impreza cykliczna adresowana do młodzieży gimnazjalnej. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych i nauczycieli. W dotychczasowych spotkaniach młodzieży, które odbywają się na terenie gminy Nowe Piekuty,  każdorazowo brało udział około 600 uczestników, co jest dowodem uznania i popularności Hodyszewskich Dni Gimnazjalistów w województwie podlaskim.

Celem przedsięwzięcia jest integracja młodzieży gimnazjalnej; kształtowanie świadomości młodego człowieka; wskazanie młodzieży najwyższych w życiu wartości, takich jak wiara, miłość, odpowiedzialność, tolerancja; propagowanie zdrowego stylu życia.