Godło Polski z nazwą szkoły

Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach

Program edukacji antytytoniowej.

W naszej szkole realizowany jest  program edukacji antytytoniowej, którego celem jest:

• zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu,
  • zwiększenie wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia,
  • kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Program polegał na przeprowadzeniu zajęć z uczniami na lekcji z wychowawcą bądź lekcji biologii na poniższe tematy:

1. Co to jest zdrowie? Od czego zależy nasze zdrowie?
  2. Wpływ papierosów na nasze zdrowie.

Ponadto uczniowie klas I-III stworzyli plakaty dotyczące profilaktyki antytytoniowej podczas edukacji plastycznej. Zaś uczniowie klas VIa i VIb podczas lekcji informatyki przygotowali prezentację multimedialną na temat zdrowia. Zwieńczeniem programu będzie Światowy Dzień bez Papierosa - 31 maja 2021, podczas którego nastąpi podsumowanie programu.