WICEMISTRZYNIE I MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

WICEMISTRZYNIE I MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM KS. ROCHA MODZELEWSKIEGO W NOWYCH PIEKUTACH

Dnia 29.05.2018r. w Dąbrowie Białostockiej odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: SP Dąbrowa Białostocka, SP 3 Bielsk Podlaski, Gimnazjum Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Białystok, SP Nowe Piekuty.  Drużyna w składzie: Aleksandra Dąbrowska, Julia Dworakowska, Ewelina Kozłowska, Gabriela Kruszewska, Marta Popławska, Sylwia Domańska, Julia Gołębiewska, Katarzyna Bajkowska, Anita Dąbrowska, Weronika Dąbrowska, Natalia Łopieńska, Aleksandra Dąbek, Aleksandra Sieńko, Julia Tymińska, Aleksandra Gołębiewska, Julita Saniewska zajęła  II miejsce, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej. Statuetkę najlepszej zawodniczki drużyny otrzymała Aleksandra Dąbrowska.

4 czerwca 2018 r. nasza szkoła była gospodarzem Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  piłce  ręcznej  chłopców. Zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. W zawodach wzięły udział  drużyny SP Dąbrowa Białostocka, SP Boćki, SP 45 Białystok oraz SP Nowe Piekuty. Gośćmi honorowymi imprezy byli: ks. dr Wojciech Juszczuk– proboszcz parafii Hodyszewo, Bogusław Bieliński – Przewodniczący Powiatowego SZS w Wysokiem Mazowieckiem, Andrzej Niwiński, członek zarządu PW SZS.
Drużyna w składzie: Jakub Bajkowski, Damian Ciborowski , Arkadiusz Markowski, Kacper  Przeździecki, Rafał Kunicki, Adrian Niemyjski , Jakub Śliwowski , Gustaw Zakrzewski, Łukasz Wnorowski, Piotr Brzozowski, Mateusz Karpiesiuk , Damian Poletyło , Michał Żochowski, Dawid Rosochacki zdobyła tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Gustaw Zakrzewski, najlepszym bramkarzem – Adrian Niemyjski, środkowym rozgrywającym – Jakub Śliwowski, najlepszym prawoskrzydłowym Kacper Przeździecki, najlepszym kołowym- Łukasz Wnorowski oraz najlepszym obrońcą Arkadiusz Markowski

Trenerami zespołów są Iwona Ciborowska i Grzegorz Grabowski – nauczyciele wychowania fizycznego  Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach.