Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas  liczy 50 członków. Wszyscy biorą udział w akcjach charytatywnych.

W  roku szkolnym 2017/2018r. wzięliśmy udział w następujących akcjach:

1. „Światełko Pamięci” – wolontariusze uporządkowali Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym.
  2. Zbiórka żywności dla rodziny z terenu naszej gminy, która została poszkodowana w pożarze domu.
  3. Wróżby andrzejkowe dla przedszkolaków.
  4. Kwesta „Bożonarodzeniowy Dar  Serca”.
  5. Promocja zdrowia- akcja propagująca zdrowy styl życia.
  6. Pomoc koleżeńska w nauce.
  7. Jałmużna wielkopostna pod hasłem „ Dar juniora dla seniora”.
  8. Wakacyjna akcja Caritas – 18 uczniów z naszej szkoły wyjedzie na wypoczynek wakacyjny do Ptaków koło Nowogrodu. Pobyt jest częściowo dofinansowany przez KRUS.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas  chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, są wrażliwi na nieszczęście innych.Są gotowi do niesienia pomocy materialnej oraz potrafią zorganizować zabawy dla najmłodszych. Pomagają również w nauce koleżankom i kolegom ze szkoły.

REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU