Nowa pracownia już działa

W naszej  szkole działa już nowa pracownia techniczna. Środki na jej wyposażenie pochodzą z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł.  Pracownia powstała dzięki wsparciu organu prowadzącego szkołę, który przeprowadził remont sali. Do pracowni zakupiliśmy stoły warsztatowe i taborety, stół roboczy dla nauczyciela, szafy na narzędzia, mikrokontroler z sensorami, drukarkę 3D, roboty edukacyjne Photon i Ozobot, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć, stację lutowniczą, zaciskarkę do kabli sieciowych. Na lekcjach techniki uczniowie będą mieli możliwość korzystania z urządzeń i narzędzi (piły, pilniki, obcęgi, nożyce do cięcia metalu, młotki, itp.) ułatwiających obróbkę różnych materiałów. Zakupiony sprzęt posłuży do budowania kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, które są jednymi z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, który uatrakcyjni naukę, będą się odbywały nie tylko na lekcjach techniki ale też w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych.