103 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2021 roku uroczyście obchodziliśmy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji o godzinie 11:30  w kościele parafialnym p.w. św. Kazimierza w Nowych Piekutach odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie zgromadzeni Goście wysłuchali krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej Szkoły. W dalszej kolejności głos zabrał Wójt Gminy Nowe Piekuty Pan Marek Kaczyński. Na zakończenie wszyscy udali się  pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze oraz pomodlić się za naszych rodaków poległych w obronie ojczyzny. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich zaproszonych Gości, przybyłych Pocztów Sztandarowych, Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, uczniów, rodziców oraz całej społeczności lokalnej za udział w uroczystości.