Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie
Godło Polski z nazwą szkoły

Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach

Bo warto być życzliwym

Bo warto być życzliwym

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. 

W naszej szkole Dzień Życzliwości obchodziliśmy 20 listopada. Samorząd Uczniowski przygotował małą niespodziankę dla każdego nauczyciela i ucznia: każdy dostał motywacyjną naklejkę, a oprócz tego była zorganizowana kawiarenka przygotowana przez naszych uczniów z pysznymi ciastami, ciastkami i babeczkami.   

Z kolei 21 listopada w naszej szkole zrobiło się żółto i pomarańczowo za sprawą ubranych w te kolory nauczycieli i uczniów. Żółty jest kolorem kojarzącym się właśnie z życzliwością, radością, optymizmem. Niech zatem da dobra energia, uśmiech i życzliwe słowo będą z nami każdego dnia. 

 

Samorząd Uczniowski 

 

  • Przejdź do Patron Szkoły
  • Przejdź do Plan Lekcji
  • Przejdź do E-dziennik
  • Przejdź do MEN
  • Przejdź do OKE Łomża
  • Przejdź do Strona archiwalna
  • Przejdź do Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl