Dzień Ziemi w naszej szkole przebiegał pod hasłem Mamy wpływ na losy Ziemi.

Tego dnia lekcje rozpoczęły się od krótkiego filmu: Dzień Ziemi problemy ekologiczne współczesnego świata i krótkiej dyskusji na ten temat. Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie plastycznym: Na ratunek Ziemi . Najciekawsze prace zostały nagrodzone i umieszczone na wystawie szkolnej. Z tej też okazji został zorganizowany apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali wiersze własnej twórczości, dotyczące konieczności oszczędnego gospodarowania zasobami oraz sposobów ograniczania i segregacji śmieci. Ponadto przedstawiciele społeczności uczniowskiej w trakcie apelu, stworzyli plakat Moje zobowiązania wobec Ziemi, w celu wdrożenia ich w życie. Na zakończenie został odczytany referat na temat: Nasza planeta – nasze zdrowie.

Organizator Jadwiga Radulska - Kostro