Klasy drugie na ścieżce edukacyjnej w Muzeum Wojska w Białymstoku.

W dniu 25 września 2018r. klasa II a i II b pod opieką pań: Elżbiety Brzozowskiej, Justyny Jankowskiej i Marty Olędzkiej pojechały na wycieczkę autokarową  do Białegostoku.  Pierwszym punktem programu była wyjątkowa ścieżka edukacyjna w Muzeum Wojska. Uczestnicy interaktywnego zwiedzania  poznali treści prezentowane na poszczególnych salach wystawowych, przyjrzeli się z bliska wielu eksponatom oraz wykonywali  krótkie zadania. Mogli założyć zbroje rycerskie, potrzymać szablę i miecz oraz nauczyć się je rozróżniać. Uczniowie poznali elementy historii Polski i trudną walkę o odzyskanie i utrzymanie niepodległości. Następnie w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB poznali „Tajemnice dawnej apteki”, „Szpital polowy”, „Gabinet okulistyczny”, „Gabinet stomatologiczny”. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że dawno temu wszystkie leki były wykonywane w aptekach oraz zobaczyli, jak wykonywano tabletki. Można też było posiedzieć na łóżku   w szpitalu polowym, czy też na fotelu stomatologicznym.  Z tarasu pałacowego uczestnicy wycieczki zobaczyli przepiękne ogrody w stylu francuskim. Zajęcia zakończyły się w laboratorium edukacyjnym wykonaniem oryginalnego Pałacu Branickich  z gipsu, który każdy zabrał ze sobą na pamiątkę. Po pysznym obiedzie  w restauracji „Astoria” na uczestników czekała wspaniała zabawa w Fikolandzie, która wywołała u dzieci niemożliwe do powstrzymania ataki śmiechu i euforii, dobre samopoczucie i zadowolenie.

Wycieczka do Białegostoku  bardzo podobała się uczniom, dostarczyła im wiele nowych wiadomości, umiejętności oraz niezapomnianych wrażeń, emocji i  rozrywki.

Elżbieta Brzozowska