Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 70.000 zł. W b.r..szk. wykorzystaliśmy połowę ww. kwoty. Zakupiliśmy, m.in. drukarkę 3D, roboty edukacyjne, mikrokontroler, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć, stację lutowniczą. Ten nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Pozostałe wyposażenie zostanie zakupione na początku 2022r.