LEKCJA ŻYWEJ HISTORII – STOKOWISKO

17 czerwca 2022r. uczniowie klas 7 i kilku uczniów klasy 6 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Stokowiska na lekcję żywej historii prowadzoną przez członków GHR im. Brygady Kawalerii „Plis”. Tematem spotkania było: „Tradycja kawaleryjska ciągle żywa – Dzień otwarty koszar”.

Było to niezwykłe spotkanie. Uczniowie mieli okazję do przeżycia żywej  lekcji historii, która zakończyła się konkursem wiedzy. Miejsca na podium zajęli uczniowie naszej szkoły (Julia Piekutowska, Olga Markowska, Maja Szydłowska), którzy rywalizowali z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Kościelnej. Kolejnym punktem programu było spotkanie ze świadkiem wydarzeń II wojny światowej. Ponadto odbył się pokaz kawaleryjski, przy którym odśpiewano pieśni patriotyczne. Całość zakończono przepysznym obiadem. Poniżej fotorelacja z tego pouczającego wydarzenia.