#SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do Hymnu”. O godzinie 11.11 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, oraz władze Gminy  Nowe Piekuty na czele z Panem Markiem Kaczyńskim - Wójtem Gminy oraz pracownikami Urzędu Gminy odśpiewali Hymn Państwowy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Pan Marek Kaczyński –Wójt Gminy Nowe Piekuty podkreślił, jak ważny był i jest dzisiejszy patriotyzm. Zachęcał również do udziału w gminnej uroczystości patriotycznej z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wywieszania flag.

Po hymnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły, podczas której recytowano wiersze o tematyce niepodległościowej i śpiewano patriotyczne pieśni.