Wycieczka do Warszawy w ramach projektu MEiN #POZNAJ POLSKĘ

Wycieczka do Warszawy  w ramach projektu MEiN #POZNAJ POLSKĘ

Dnia 30.11.2021r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Chodząc swobodnie bez wyznaczonych ścieżek ani przewodników dzieci dawały się ponieść tej swobodzie, kierując się własną ciekawością i zainteresowaniami.

Następnie odwiedziliśmy najsłodsze miejsce w Warszawie – Manufakturę Cukierków. Uczniowie mogli obserwować cały proces produkcyjny, od momentu wylania gorącej masy cukrowej na granitowy blat, po skrojenie maleńkich cukierków. Wszyscy nie mogli wyjść z podziwu, w jaki sposób bez użycia maszyn tworzone są te małe arcydzieła!

Stamtąd przeszliśmy spacerem przez Stare Miasto podziwiając zamek Królewski, okoliczne budowle i pokłoniliśmy się Królowi Zygmuntowi stojącemu na kolumnie. Ostatnim punktem programu były Łazienki Królewskie, letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Ewa Markowska

Dorota Jackowska  - Kostro