Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie
Godło Polski z nazwą szkoły

Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach

Szkoła

Trudno określić datę powstania szkoły w Nowych Piekutach, pierwsze zapiski na ten temat pochodzą z 1869 r. gdy we wsi funkcjonowała rosyjska szkoła powszechna z wykładowym językiem rosyjskim. W okresie międzywojennym szkoła powszechna notowana jest od 1922 r. Początkowo uczyło się w niej 130 dzieci. W następnych latach liczba uczniów stale wynosiła ponad 100. Po ustąpieniu Rosjan w 1941r. szkoła wznowiła działalność.

1 września 1999 roku utworzono Publiczne Gimnazjum w Nowych Piekutach z filią w Jabłoni Kościelnej. W tym samym czasie utworzony został Zespół Szkół w Nowych Piekutach. W 2010 roku przy Zespole Szkół powstał Punkt Przedszkolny Wesoły Promyk. Obecnie po reformie oświaty przeprowadzone j w 2017 roku utworzono Szkołę Podstawową im. księdza Rocha Modzelewskiego.

Grono Pedagogiczne: od 2004 roku Dyrektorem Zespołu Szkół jest mgr Danuta Maria Wyszyńska obowiązki Wicedyrektora pełni mgr Maria Łapińska. Radę Pedagogiczną tworzą głównie nauczyciele dyplomowani i mianowani, stanowiący dobrą, wykwalifikowaną kadrę.

W naszej szkole działają: Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło Sportowe, Klub Wnuka Sybiraka, koła przedmiotowe, muzyczne, przyrodnicze. Uczniom mającym problemy w nauce organizowane są dodatkowe zajęcia dydaktyczno –  wyrównawcze. Prowadzone są też zajęcia terapii pedagogicznej.

Szkoła organizuje również wiele konkursów, m.in.: recytatorskie, czytelnicze, historyczne, plastyczne, piosenki, sportowe. Odbywają się imprezy patriotyczne, kulturalne, dyskoteki, wyjazdy do kina, muzeum, wycieczki. Od 2004 roku organizowane są Dni Gimnazjalistów - impreza cykliczna adresowana do młodzieży gimnazjalnej. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych i nauczycieli. W dotychczasowych spotkaniach młodzieży, które odbywają się na terenie gminy Nowe Piekuty,  każdorazowo brało udział około 600 uczestników, co jest dowodem uznania i popularności Dni Gimnazjalistów w województwie podlaskim. Celem przedsięwzięcia jest integracja młodzieży gimnazjalnej; kształtowanie świadomości młodego człowieka; wskazanie młodzieży najwyższych w życiu wartości, takich jak wiara, miłość, odpowiedzialność, tolerancja; propagowanie zdrowego stylu życia.

 Baza dydaktyczna: Szkoła dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi (obie z dostępem do Internetu), centrum multimedialnym w bibliotece szkolnej, salą gimnastyczną oraz boiskiem ORLIK. Dzieci mogą korzystać ze szkolnego, dobrze wyposażonego placu zabaw. Wszyscy uczniowie objęci są opieką świetlicy szkolnej, mogą spożywać obiady w stołówce szkolnej. W szkole panuje miła, przyjazna atmosfera.

 Osiągnięcia: Uczniowie nasze szkoły od wielu lat osiągają dobre wyniki w nauce, są laureatami lub finalistami wielu konkursów przedmiotowych, zajmują czołowe miejsca w różnych międzyszkolnych konkursach, osiągają dobre wyniki na sprawdzianie po szkole podstawowej i na egzaminach gimnazjalnych. Znaczące sukcesy odnoszą również w sporcie – nasze drużyny piłki ręcznej, zarówno dziewcząt jak i chłopców,  kilkukrotnie plasowały się na podium w województwie podlaskim. Szkołę zdobi pokaźna kolekcja pucharów i dyplomów.

  • Przejdź do Patron Szkoły
  • Przejdź do Plan Lekcji
  • Przejdź do E-dziennik
  • Przejdź do MEN
  • Przejdź do OKE Łomża
  • Przejdź do Strona archiwalna
  • Przejdź do Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl