Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie
Godło Polski z nazwą szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowych Piekutach

Dobre rady pedagoga szkolnego dla ucznia

Chodzenie do szkoły nie musi być koszmarem. Ba! Może być nawet przyjemne - o ile poznasz i wprowadzisz w życie kilka patentów. Wtedy na pewno poradzisz sobie w ekstremalnych warunkach... szkoły.

 

Dobra organizacja

 

Zapakuj plecak i naszykuj ubranie wieczorem poprzedniego dnia. Unikniesz wtedy porannych poszukiwań czystej bluzki i będziesz mógł pomarudzić w łóżku dziesięć minut dłużej!


Szkolna szata


      Jak cię widzą, tak cię piszą! To przysłowie jest bardzo prawdziwe. Ludzie oceniają cię po wyglądzie, a w szkole ocena twojego stroju może wpłynąć i na oceny... Nie polecam fartuszka, ale twój szkolny strój nie powinien zwracać na siebie uwagi. Źle wpływają na ocenę nauczycieli zbyt krótkie spódniczki, bluzki odsłaniające pępek itp. Ubieraj się modnie, ale nie ekstrawagancko.


Bratnia dusza


      Nic tak nie pomaga przetrwać szkolnej niedoli, jak przyjaciel od serca. Jeżeli udało ci się znaleźć taką koleżankę, masz wiele szczęścia! Jeśli nie, to wiedz, że szczęściu można pomóc. Bądź miły, wesoły i uczynny (poczęstuj kanapką, pomóż w lekcjach, podpowiedz), a koleżanki i koledzy będą do ciebie lgnąć.


Praca domowa na wesoło


     Odrabianie lekcji wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Można pogodzić przyjemne z pożytecznym i po lekcjach spotykać się z koleżankami (każdego dnia u innej). Przysłowie mówi, że co dwie głowy to nie jedna, więc zadania lekcyjne powinniście zrobić w tempie ekspresowym i wystarczy wam czasu na ploteczki.


Szkoła radości


     Szkoła może być miejscem, które odwiedza się z przyjemnością. Koniec końców, co może być fajniejszego od spędzenia całego dnia z koleżankami i kolegami! Jednak wiele zależy od twojego nastawienia. Nie myśl o szkole, jak o czymś strasznym, a potraktuj ją jako inną formę zabawy. Zobaczysz, kiedyś jeszcze za nią zatęsknisz...


Przemóż się i przemów


       Jeśli na lekcjach siedzisz cichutko jak myszka i boisz się zabrać głos, bo wydaje ci się, że inni mają więcej do powiedzenia - musisz to zmienić! Nauczyciel docenia nie tylko wiedzę i inteligencję. Aktywność na lekcji może mieć znaczący wpływ na twoje oceny, a i koledzy zaczną cię bardziej szanować za odwagę i własne zdanie.

 


Pięć wymówek, w które żaden nauczyciel nie uwierzy:

 1. Pan/pani tego nie zadała!
 2. Umiałam, ale... zapomniałam.
 3. Byłam chora... (na lenistwo).
 4. Pies zjadł mój podręcznik.
 5. Zapomniałam zeszytu z pracą domową.


Pięć rzeczy, które złoszczą nauczycieli:

 1. Spóźnianie się... na każdą lekcję.
 2. Wpatrywanie się w okno w czasie lekcji. Obecność ciałem im nie wystarczy!
 3. Gadanie na lekcji - doprowadza do szewskiej pasji nawet najłagodniejszego nauczyciela.
 4. Ciągłe zapominanie podręcznika, zeszytu, czy innych pomocy naukowych.
 5. Liściki i śmiechy - nauczyciel to też człowiek, który może pomyśleć, że bawicie się jego kosztem.
 • Przejdź do Patron Szkoły
 • Przejdź do Plan Lekcji
 • Przejdź do E-dziennik
 • Przejdź do MEN
 • Przejdź do OKE Łomża
 • Przejdź do Strona archiwalna
 • Przejdź do Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl