„Szewc Dratewko i Kaczor Kwak”

1 kwietnia 2019 roku, dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk” oraz dwóch grup 6 latków wyjechały do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, na spektakl, pt.: „Szewc Dratewko i Kaczor Kwak”.

Maluchy obejrzały historię napisaną przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, czyli Kornela Makuszyńskiego, którą na język teatru przełożył Jan Wilkowski. Inscenizacja łomżyńskiego teatru nadaje historii nowych kolorów i świeżości, nie tracąc przy tym nic z przesłania przyświecającego Makuszyńskiemu, jak i artystycznym ideom autorstwa Jana Wilkowskiego.

Kopytko i Kwak – główni bohaterowie bajki, potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nieskrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny.

Dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za wystawiony spektakl, po którym czekały na nich kolejne atrakcje. Przedszkolaki zwiedziły pracownię artystyczną, gdzie powstają kukiełki do wielu przedstawień. Maluchy przymierzały maski, wczuwając się w niektóre postaci z bajek. Dodatkową atrakcją było oglądanie panoramy miasta z tarasu widokowego.

Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola, by tam wspólnie podzielić się swoimi wrażeniami.

Ewa Markowska