Konkurs recytatorski „Polska moja Ojczyzna”

Dnia  18.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się  konkurs recytatorski  o tematyce pt. „Polska moja Ojczyzna”, na który zostali zaproszeni Rodzice naszych małych artystów. W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, budzenie postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

Podczas występów dzieci  zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Przybyli Rodzice starali się wspierać dzieci swoją obecnością. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa dzieci obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący symboli narodowych, rozwiązywały zagadki o tematyce patriotycznej oraz uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych.  Po naradzie komisji Pani Maria Łapińska Wicedyrektor Szkoły Podstawowej wręczyła dzieciom dyplomy i książki.

Na zakończenie podziękowano wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i opiekunom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

W kategorii 3,4 - latki
I miejsce – Paweł Żebrowski