Spektakl teatralny „Kopciuszek”

Dzieci z punktu przedszkolnego „Wesoły Promyk” oraz 6 – latki miały możliwość obejrzenia inscenizacji słynnej Baśń autorstwa Charles'a Perraulta pod tytułem Kopciuszek”, wykonanego przez teatr KRAK-ART z Krakowa. Dzieci podczas trwania spektaklu miały możliwość współuczestniczenia w przedstawieniu. Mali śmiałkowie mogli poczuć się częścią tej opowieści, biorąc od czasu do czasu aktywny udział w niesamowitej przygodzie. Dzieci pomagały Kopciuszkowi pozbierać rozsypane ziarenka grochu, zamieniły przy pomocy wróżki dziewczynkę w księżniczkę ubraną w przepiękną suknię balową, a dynię z ogrodu w okazałą karetę. Nie obyło się także bez balu zorganizowanego przez księcia, oraz wytrwałych poszukiwań właścicielki zagubionego pantofelka. Na zakończenie pięknej opowieści były wspólne tańce i zabawa. Celem przedstawienia było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną  i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu teatralnego. Dzięki przedstawieniu „Kopciuszek” przedszkolaki przekonały się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.