Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu „Wesoły Promyk” w Nowych Piekutach

Uroczyste obchody Święta Niepodległości  w Przedszkolu „Wesoły Promyk” w Nowych Piekutach

13.11.2019 r. w Punkcie Przedszkolnym „Wesoły Promyk” obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, poznanie symboli narodowych naszego kraju oraz budzenie postaw patriotycznych wśród.

Dzieci z grup 3, 4 i 5 – latków przygotowały pod kierunkiem wychowawców oraz zaprezentowały uroczystą akademię z okazji Święta naszej Ojczyzny. Cały występ z wielkim zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały dzieci, zaproszeni goście oraz rodzice małych aktorów. Przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewały hymn państwowy. Dzieci w atmosferze  szacunku i powagi uczciły tak ważne dla każdego Polaka Święto.